We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Priek​š​nojautas

by Gaujarts

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.
    Purchasable with gift card

      name your price

     

1.
Pieci 04:33
pieci no rīta glīta jo glīta lampa uz galda neganti karsta tēja un roka dzīvoklī gaisma mājās neviena pareizāk sakot mājās ir tukšums cilvēka formā virtuves stūrī kājās zem sevis it nekur neies paliks uz vietas kājām zem sevis tik vien kā acis pustumsā mazliet spīd taču ne jau asaras, kur nu melnbaltas bildes pelēkās acīs atstarojas šī ziema būs tumša un gara galvā pelēki sarkana migla mazs kukainis uzdurts uz adatas šī ziema būs vara nepārvarama.
2.
Priekšnojautas bangām veļas Bailes mutē smeļas Gaisma tumsu ved Ledains naktstauriņš no tumsas Laižas tev gar krūtīm, saltām Kājām nosēžas uz tavas sirds. Spoži nozib asmens gaisā Nervu kamols kaklā Smagas piles sit Vēja brāzmu projām rautas Pieneņpūkām līdzi aiziet Priekšnojautas
3.
Svītriņas 04:04
Uz papīra ir uzvilktas Tūkstots mazas svītriņas. Katra no tām viena doma, Katra no tām sekunde. Es par tevi iedomājos Nepabeigtos dzejoļos. Es par tevi iedomājos Biežāk nekā pieklātos. Iedomājos. Cerēsim, ka zīmulis It neko nav sajaucis. Grafīts nekad nebeigsies, Svītras kopā savilksies. Cilpa tagad savilkta, Tas nekas, ka zīmēta. Upuris ir padevies, Slazds ir cieši aizcirties. No lapas tagad nodzēstas Visas trauslās līnijas, Palikusi tikai viena, Dziļi, dziļi skrāpēta. Es par tevi iedomājos Nepabeigtos dzejoļos. Es par tevi iedomājos Biežāk nekā pieklātos. Es par tevi iedomājos Rītos drūmos, pelēkos. Es par tevi iedomājos.
4.
Темнеют лазурные своды, Прозрачная стелется тень. Cтеклянные тихие воды Застыли как томная лень. Как связано всё постоянством, Логичною вязью причин. Всё чаще за дачным пасьянсом Сидим мы с тобой и молчим. Как мир одинаков и вечен Как свет утекает во тьму… Как я твои нежные плечи Сейчас лишь на миг обниму. Не думай, что я ненадёжен, Что верю в удачный исход, Я тоже, я тоже, я тоже Забыл, где тут был этот брод. Cтеклянные тихие воды Застыли как томная лень. Темнеют лазурные своды, Прозрачная стелется тень.
5.
6.
Cik labi ar tevi ir neizlikties Es tikai ar tevi gribu tikties Es gribu lai tikai tu manī skaties Kad manī skaties es esmu patiess Kad manī skaties es esmu patiess Mūsu dzīvē vēl simtiem vilcienu aties Tūkstošiem jūdžu būs jāiet vēl kājām Varbūt bez ūdens, bez sāls un bez mājām. Man liekas mēs tūkstošiem jūdžu jau gājām Bez ceļa, bez ūdens, bez sāls un bez mājām Tavs skatiens bij traks un tavs skatiens bij prātīgs Tavs augums kā rudzu maize bij sātīgs. Tavs augums kā rudzu maize bij sātīgs Zeme, ko min tavas kājas man patiks Pat sviedriem un pat asinīm saindēta Tā zeme, ko min tavas kājas, būs svēta.

about

Albums tapis ilgākā laika posmā, faktiski kopš "Vibrāciju" izdošanas 2011. gadā. Tātad, labi nobriedis. Albumā ir piecas oriģināldziesmas un viens dziesmas remikss. Viena no dziesmām – "Neizlikties" ar Imanta Ziedoņa dzejoli – ir duets, kurš iedziedāts kopā ar JRT aktrisi Gunu Zariņu. Dziesma krievu valodā – "Лазурные своды" ar Sergeja Timofejeva tekstu – tapusi Rīgas Krievu teātra izrādei "Vasarnieki". Albumā iekļauts arī iepriekš izdotais singls "Svītriņas".

credits

released May 20, 2015

Albuma skaņdarbus miksējuši / Mix by :
Krišjānis Geidāns ("Pieci", "Priekšnojautas")
Andris Indāns ("Svītriņas", "Лазурные своды", "Neizlikties").

Dziesmas "Pieci" remiksu veidojis / Remix of the song "Pieci" by Arnis Račinskis.

Māsterēja / Master by Ģirts Laumanis "Lomiks", Hodila Records.
Albumu izdod / Label Biedrība HI

license

all rights reserved

tags

about

Gaujarts Latvia

contact / help

Contact Gaujarts

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Gaujarts, you may also like: