We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Vibr​ā​cijas

by Gaujarts

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

  [numtracks] dziesmu albums ir tavā rīcībā par pavisam nelielu atlīdzību. Albums pieejams 320k mp3 formatā, kā arī vairākos citos "loseless" formātos. Šoreiz par dziesmām prasam nelielu samaksu.
  .
  Albums saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas apbalvojumu kā 2011. gada labākais alternatīvās mūzikas albums.
  .
  Kritiķi par "Vibrācijām":
  .
  Dace Volfa, "Mūzikas saule", Nr.4, 2011:
  "Gaujarts" patiešām cieši turējies pie nu jau par vecmodīgu uzskatītā estrādes žanra nepelnīti piemirstās vērtības - lielas pietātes pret tekstu. [...] Savukārt alternativitāti rada dzīvais skanējums, kas panākts ieraksta procesā."
  .
  Uldis Rudaks, "Izklaide", 13.10.2011:
  "Himnas trīcošiem spārniem. [...] Vibrācijas labāk turas kopā kā viens veselums. Ierakstu noteikti ieteicams klausīties telpā ar labu aparatūru vai austiņās, citādi paslīdēs garām skaņu mākslinieka Andra Indāna (Gas of Latvia) ilustrējošie papildinājumi - miksēšanas gaitā smalki pievienotie trokšņi un efekti."
  .
  Jānis Stundiņš, "Mūzikas saule", Nr.4, 2011:
  "Gaujarts šoreiz izklausās pievilcīgi teatrāli, un katra dziesmiņa ir kā teātra miniatūra. [...] Izcils un par izaugsmi vēstošs turpinājums debijas albumam "Koncerts kultūras namā".
  .
  Ja nepatīk maksāt ar kredītkarti vai PayPal, tad albumu var atrast arī http://www.ekase.lv/ kur var maksāt ar Swedbank internetbanku.
  ... more
  Purchasable with gift card

    €3 EUR  or more

   

1.
Vibrācijas 03:39
Vibrācijas Pie pieres pieliec vēsu plaukstu Uz plakstiem karstu zīmi spied Un tukšumā starp divām elpām Man nebeidzamu stāstu sniedz Neviļus pirkstiem saskaroties Neviļus zūdot piedurknēs Šķiet, elektrība cauri zogas Un liekais paliek pagātnē. Un tas nekas, ka vārdi ķeras Un tas nekas, ka sejā smīns Pats galvenais, ka nevar pierast No jauna katra brūce dzīst. Bez vārdiem, bez teikumiem Bez burtu ložu kārtām Pa taisno caur ādu Krūtīs nesteidzīgi ienāk Negaidītas vibrācijas.
2.
Mīlulīt 05:06
Mīlulīt labrīt es laikam modīšos drīz labrīt tev miegā plakstiņi trīs uz vaigiem sarkanas svītras gribi tūlīt? varam tūlīt labrīt mīlulīt labrīt tu drošvien modīsies drīz tu vakar pārnāci vēlu aizgāji gulēt uz grīdas tev tikai padod ko plēst un vienalga vai dzīst es tev teikšu, ka nē, tu man teiksi, ka drīkst labrīt. Mīlulīt. Un tad tev sāp Un tad tu melo uz līdzenas vietas Un tad tu gribi darīt tieši tās lietas kuras tev, tev nesanāk Tāpēc tev sāp un tad kad man pietiks būšu gatavs - bez šaubām un skumjām būs jāmācās klusēt tīrīt muti no liekiem vārdiem tā, ka nebaidies, baidies, viss tikai sāksies tur, kur braukā bez biļetēm tur, kur skujas ar žiletēm tur, kur kaujas dēļ sievietēm un nevar bez cigaretēm tie, kas runā caur vēstulēm raksta zīmes uz salvetēm tie, kas precas ar aktrisēm un nevar bez cigaretēm
3.
Nešūpuļdziesma Nedziedi tā, nedziedi dusmas laukā Kad vētra nāks Tad pūtīs naidu ārā Nu neguli, tik neaizmiedz, vēl apzags Tev nozags to, tev nozags to visdārgāko Vistuvāko Ja nazis ass, ja negriež maizi nazis Tad kaut kas trūkst Tad kaut kas trūkst, tad striķi trūkst Un vadži lūst Nu neskaties, neskaties pāri plecam Tur auļos skrien Tur auļos skrien nezkādi rēgi Tumsā lien Lai lien, lai lien Pāries, pāries.
4.
Valoda tiek atcelta pavisam Klāvs Elsbergs es drusku nokrītu uz ceļiem tavā priekšā un sīki zvaniņi skan tavās pilnās riekšās tu aizplūsti kā ūdens pāri krācēm šī diena – stiegra atvilkta tu pārcērt un dūmi ilgi vijas debesīs un fantastiski mākoņi ir debesīs un valoda tiek atcelta pavisam 1985
5.
Sāls 03:16
Sāls Man pienākusi pavēste Deg gaisma rāmju pārvaldē Tie apcirpšot man taisnību Lai rāmis derētu Zem kājām iela negrib iet Un tukši logi zobus riež Uz krūtīm dīvains smagums spiež No pavārtes viens lamas kliedz Bet rāmis plecos griež Bet visa sāls ir tas, ka nav man vietas, bet visa sāls… uz mana sliekšņa. Un atkal klāt ir vēstule Jo sasaukta ir sapulce Tur vienbalsīgi nobalsots Ir vienbalsīgi nobalsots Kas pareizs ir un kāds ir sods Bez vainas piemērots Un raugās ierēdnis Ir skatiens pragmatisks Ar nazi patrulu spriež taisnību Bet visa sāls ir tas, ka trūkst man vietas, bet visa sāls... Bet visa sāls ir tas, ka trūkst man vietas, bet visa sāls… uz mana sliekšņa.
6.
Plecu 02:16
Plecu O. Vācietis Bet es nedrīkstu atraut plecu
 jo uz tā pleca ir tava roka
 jo tā roka var nokrist un notrūkt
 pret zemi nosisties un būt beigta
 jo var būt virve pie debess koka
 un ap kaklu tev var būt cilpa
 un var būt ar to tavu roku
 kura uzlikta man uz pleca
 tu vairs vispār pie zemes turies
7.
Par vienu vīru Elektrība sit, gar šķirbām vējš Dusmīgi skan augšstāva zvans Nepazīstams vīrs uz palodzes Domīgi sēž, neveikli tā uzrunā “Paklausies kā triec tie no augšstāva” Šķendējas viņš, izlietnē pil “Paskaties kā zib tie ekrānā” “Kas man no tā,” aizgriežas un nosaka “Tagad vai nekad, nu izsķiras Viņi vai mēs,” prātīgi lēš “Dialektika”, un dūre krīt Tējkanna svilpj, pasniedzas viņš noskaita Es esmu pulkstens, kurš pats sevi uzvelk Es esmu vējš, kurš pats sevi pūš Es esmu jautājums, kurš pats sevi atbild Ee esmu svētais, kurš pats sevi lūdz.
8.
Atzīšana 02:33
Atzīšana Mirdza Ķempe Bez lūgšanām tev klusi tuvojos, Jo to, ko vajag man, tu mūžam zini. No tavas gudrības es nevairos Un pieņemu, ko tava roka dos, Vai mani pazemo vai paaugstini. Es nelepojos savā taisnībā Un vājībā vairs netiesāju sevi Mans prāts no sevis neiespēj nekā. Vai mirklī dzīvoju, vai mūžībā, Tu esi Dievs. Es paļaujos uz tevi. Ir mana dzīvība tavs noslēpums. Aiz visām domām neizdomāts stāvi, Līdz tavā spožumā man acis tumst, – No tevis dvašu ņem tavs radījums, Un tevī mierīgi tas atrod nāvi. Pirmpublicējums 1924
9.
Ko tu par mani zini M.Šverns / E.M.Remarks Ko tu par mani zini Ko ir vērts tavs lētais skurbums Tev patīk skurbums Tev patīk asiņu vētrainā rotaļa Bet tava sirds paliek tukša Ja krītot nemitīgi lejup Pēkšņi sajūt pamatu zem kājām Ja pār klusēšanas tuksnesi Negaidot kā mirāža uzrodas jūtas Ko to par to zini Ko tu par mani zini Vētrā nekas liels izaugt nevar Tukšās vientulības naktīs Tikai tanīs var kaut kas rasties Tikai tanīs var kaut kas rasties.
10.
11.
Par tēviem 02:28
Par tēviem Inguna Jansone Tik daudz dēlu un tik maz tēvu – aizgāja karā, jūrā, pie tantes puisītis – zirnītis TV skatās mācās Bārbijai iesiet bantes. TV rāda Teksasas reindžeri, rāda karu un jūru, un tantes žēl, ka TV tēti nerāda, un vēl to, kā salabot mantas, salabot smaidu un salabot asaras, salikt dzīvi un nāvi pa vietām, piesargāt rokas, ja pieķeras asaris, runāt kā vīram par sieviešu lietām. Venēcija ekrānā grimst – tas mani it nemaz nemierina. Kaimiņos dzīvo puisītis slims, manu veselo nesveicina.
12.
Citas debesis Pa vienai lāsītei lēni, lēni Caur acīm izteku, vairs neesmu pats Tik vien kā šis nospiedums spilvenā palicis, Smarža, kairinoša. Pa vienam malciņam rimti, rimti Biķeris mānīgi saldenais dzerts. Krauklis ķērc, vai bija vērts nest šo šķietami cēlo Upuri šurp. Pa vienam solītim neatlaidīgi Caur vārtiem izeju, nu esmu cits Gandrīz jau rīts, zem ielas laternas sagaida Citas debesis.

about

Ieraksts sākās 2010. gada ziemā, Valmierā, pie Lomika. Ārā bija pamatīgos mīnusos un kupenas līdz acīm, studijā stipri vēss. Lomiks pašaizliedzīgi nopirka infrasarkano sildītāju. Saspiedāmies zem tā (Ģirtam pie bungām tāpat bija silti) un uzsilām tik tālu, ka atvēzējāmies spēlēt reizē. Tas ir, nebija tā, ka no sākuma iespēlē bungas, tad basu, u.t.t. Ja kāds kļūdījās, tad viss no sākuma. Un še tev - skan, turklāt dzīvi un pa īstam. Visādus ķikšus un pirkstu trīces mēs attaisnojam ar negaidītiem jaunrades mirkļiem.

Kaut kad mazliet vēlāk Š izdomāja žanru, kurā mēs spēlējam. Alternatīvā estrāde. Estrādes mūzika bija padomju laika žanrs - profesionāla, komponistu sacerēta popmūzika ar labām melodijām, spēcīgiem izpildītājiem un īstu dzejnieku darbiem “tekstu” vietā. Gluži visus kritērijus mēs nepavelkam – piemēram, neesam kāda kolhoza vai kultūras iestādes oficiālā grupa. Tāpēc arī ērtā atruna “alternatīvā”.

Noslēgumā daži fakti. Mūzikas autors ir Edgars Mākens (izņemot “Ko tu par mani zini” – tās autors ir Māris Šverns, un “Preobraženska sapnis”, kura radīšanā savulaik piedalījās mūsu iepriekšējais basists Rūdolfs Kokins, viņš arī izdomāja dažas no albumā dzirdamajām basa partijām). Aranžējumi – visi grupas dalībnieki, bet visvairāk Edgars Šubrovskis. Albuma noformējuma autore Aija Baumane. (aijabaumane@gmail.com). Ar administrācijas un kārtības ieviešanas lietām nodarbojas Dita Ābola. Pie ražošanas jautājumiem roku pielika Dace Ābola (dace.abola@gmail.com).

credits

released September 29, 2011

Basģitāru spēlē Maija Ušča (visstabilākā no mums visiem, Maija nekad nepaceļ balsi). Bungas (“Sitamie instrumenti!”) zem Ģirta Šoļa smagās rokas. Akordeona daudzās pogas arvien labāk pārvalda Mārcis Gurtiņš, un vienā dziesmā debitē kā papildvokālists. Edgars Šubrovskis spēlē elektrisko ģitāru, bet mēdz arī dziedāt, sist tamburīnu, spēlēt melodiku. Edgars Mākens dzied, spēlē taustiņus, ritma ģitāri un mutes ermoņikas.

Ierakstīja Lomiks, Hodila Records. Miksēja Andris Indāns, Gassound studio. Māsterēja Tālis Timrots.

license

all rights reserved

tags

about

Gaujarts Latvia

contact / help

Contact Gaujarts

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Gaujarts, you may also like: